ramkalasy

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: Nadleśnictwo Gniezno

Nasz Piknik po raz drugi będzie odbywał się w pięknym i zielonym Parku Trzech Kultur. Ale w naszym piknikowym parku zaszumi też… las, a dokładnie Nadleśnictwo Gniezno, które wystawi swoje stoisko i które – za co bardzo dziękujemy – podarowało sporo fajnych fantów na naszą zbiórkę:

Nadleśnictwo Gniezno:

„Na piknikowym stoisku przygotujemy:

Koło fortuny: Zapraszamy do zabawy z Leśnym kołem fortuny –  zakręć kołem i sprawdź swoją wiedzę przyrodniczą – pytania związane z przyrodą, za odpowiedz nagroda – gadżet leśny;

Bystre oko: Zapraszamy do układania puzzli leśnych by poznać gatunki drzew, grzybów oraz etapy rozwoju różnych owadów z ułożenie upominek – gadżet leśny;

Jestem znawcą: Leśny Piotruś – zabawa w rozpoznawanie gatunków drzew– za udział  upominek gadżet leśny.

Nadleśnictwo Gniezno zarządza mieniem Skarbu Państwa, jakim są lasy państwowe.

Przez teren nadleśnictwa przebiegają ciekawe trasy rowerowe i piesze, a liczne jeziora przyciągają turystów umożliwiając wypoczynek w wielu ośrodkach wczasowych i rozbudowanej bazie agroturystycznej. Przebiegający Szlak Piastowski  jest jednym z najciekawszych szlaków turystycznych w Polsce.  Równie cenne i piękne są lasy Nadleśnictwa Gniezno. Swój niepowtarzalny urok zawdzięczają położeniu wśród malowniczych jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego, jak również pracy pokoleń leśników. Nadleśnictwo Gniezno prowadzi  gospodarkę leśną na terenie dwóch obrębów: Popowo Podleśne i Skorzęcin. Gospodarujemy na obszarze ponad 18 tys. ha.  Leśnicy Nadleśnictwa Gniezno starają się w swojej pracy harmonijnie łączyć przyrodnicze, społeczne i produkcyjne funkcje lasu, aby radość i korzyści można było z nich czerpać zarówno dziś, jak  i w przyszłości.”

V Piknik Czytelniczy realizowany jest w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content