IMG_4721

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: Laureatka Myszki Marcysi

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią był zdominowany przez koty, ale jednej myszy nie mogło zabraknąć, oj nie! A dokładnie Myszki Marcysi! To nasza biblioteczna maskotka, ale też statuetka którą od kilku lat wręczamy Przyjaciołom Biblioteki! Czyli osobom, które swoją przyjaźnią –w tym wsparciem merytorycznym i organizacyjnym – wydatnie wpływają na funkcjonowanie i ofertę Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. W ubiegłym roku Myszka Marcysia powędrowała w ręce Wiktora Kolińskiego, szefa Stowarzyszenia Fantasmagoria w Gnieźnie. Zaś w tym roku Wiktor wręczył ją… Darii Polus, bo to ona, kierująca BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej została wyróżniona tegoroczną statuetką Myszki Marcysi. Pomoc i wsparcie Biblioteki przez Darię Polus jest od lat nie tylko nieocenione i – co ważne! – systematyczne, ale też bardzo kreatywne. Zawdzięczamy nagrodzonej nie tylko ogromną pomoc przy licznych projektach skierowanych do najmłodszych, ale też wiele pomysłów, z którymi hojnie się dzieli i dzięki którym w swojej ofercie mamy dla Was wiele nowoczesnych i naprawdę rozwijających zabaw i warsztatów bazujących na literaturze (często popularno-naukowej). Laudację poświęconą Darii wygłosiła Ewa Jaworska, kierownik Filii nr 2 BPMG oraz koordynatorka akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która na co dzień ściśle współpracuje z Darią Polus i BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej:

Ewa Jaworska: Daria Polus- dobry duch wspomagający Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna – edukator, psycholog, animator, organizator, wolontariusz Osoba, na którą zawsze można liczyć. Niezwykle ceniona przez rodziców, nauczycieli i dzieci. Przyjaciel biblioteki wspomagający nas w wielu projektach, programach i zajęciach czytelniczych. Po prostu wspaniały człowiek.

Darii z całego serca dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę, bo na niej korzystamy nie tylko my, ale przede wszystkim nasi mali czytelnicy i czytelniczki! Oraz ich rodzice!

Dodamy jeszcze, że prześliczną statuetkę Myszki Marcysi, jak co roku, udziergała nasza zdolna koleżanka z Biblioteki Głównej Joanna Michalak! Myszka Marcysia ma w kieszonce miniaturową książeczkę – wiadoma sprawa – którą, również co roku – przygotowuje córka Joanny.

V Piknik Czytelniczy zrealizowany został w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Piknik wsparło organizacyjnie i rzeczowo wiele firm, organizacji, szkół i przedszkoli z Gniezna.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content