IMG_3024

V Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią: kocie zbiórki

Koty, kotom, kotów, o kotach, z kotami, dla kotów – podczas V Pikniku Czytelniczego odmienialiśmy ten rzeczownik przez wszystkie przypadki! Nie bez kozery też właśnie Kicia Kocia patronowała naszej plenerowej imprezie! Chcieliśmy bowiem, żeby nasze czytelnicze piknikowanie przyniosło nie tylko radość i zabawę, ale też wymierną pomoc. A pomagaliśmy w tym roku właśnie kotom z powiatu gnieźnieńskiego!

Jak powiedziała ze sceny nasza Ambasadorka Czytania księgowa Biblioteki Marlena Krygier (dodajmy, że Pani Marlena wystąpiła ze swoim synkiem Krzysiem, który wzruszył wszystkich wyrecytowanym wierszem Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”) Gniezno to nie tylko miasto królików, ale również kotów! Bo właśnie koty, które przecież tak licznie zamieszkują literaturę, potrzebują naszej pomocy. Stąd podczas naszego Pikniku odbyły się zbiórki:

– do puszek na rzecz TOZ o/Jarocin na koty z Witkowa powiat gnieźnieński.
– na rzecz Fundacja Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie.
– karmy dla Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie.

Te trzy organizacje gościliśmy – razem ze zwierzakowymi delegacjami – podczas Pikniku. Wiemy od nich, że wspieraliście Państwo ich zbiórki – za co w ich imieniu – oraz własnym – z całego serducha dziękujemy!

Podczas Pikniku trwał też kiermasz z upominkami, były wyłożone albumy z kotkami do adopcji, a spod Wrześni przyjechały do nas zaprezentować swoje wdzięki koty majkuny z hodowli Kofikcoon. Na naszym Pikniku dyżurowali też weterynarze z Gabinetu Weterynaryjnego Dr Hau – którym bardzo dziękujemy za udzielanie darmowych zwierzakowych porad naszym czytelnikom i czytelniczkom!

V Piknik Czytelniczy zrealizowany został w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Piknik wsparło organizacyjnie i rzeczowo wiele firm, organizacji, szkół i przedszkoli z Gniezna.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content