IMG_20220602_133550

Uwaga! Zmiana miejsca bookcrossingowego przy Bibliotece Głównej

 

UWAGA! Ważna informacja dla wielu naszych czytelników! Zniknęła szafa stojąca przy budynku Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16, w której można było zostawiać (i zabierać za darmo) książki. Ale to nie znaczy, że zniknęła zupełnie – przeniosła się po prostu do środka budynku. Nowe miejsce bookcrossingowe (regał) jest teraz wewnątrz tej placówki, vis a vis wejścia. Więc jeśli chcecie oddać książki (lub przejrzeć, co oddali inni) – zapraszamy do środka, w godzinach otwarcia Biblioteki.

 


W odpowiedzi na liczne komentarze w sprawie ulicznej szafy czytelniczej  publikujemy materiał wyjaśniający nasza decyzję.

Drodzy Czytelnicy,

z Szafą niestety od dłuższego już czasu mieliśmy nie lada problem. Notorycznie była niszczona, dewastowana, wyrywano jej drzwiczki. Nasze naprawy poprawiały jej stan tylko na chwilę, po kilku dniach znowu ktoś traktował ją jak worek treningowy. Ponadto zaczęła niektórym mieszkańcom służyć jako… śmietnik 🙁 Niemal codziennie rano wyjmowaliśmy z niej puste butelki, śmieci, zużyte ubrania, a niedawno nawet… środki higieny intymnej. Bardzo nas to bolało, uważamy ideę uwalniania książek za niezmiernie ważną i potrzebną. Dlatego też Szafę przenosimy do środka, znajduje się tuż przy wejściu do Biblioteki Głównej. Ponadto uruchomiliśmy dodatkowe 2 Szafy w filii nr 2 na ul. Staszica 12 i Filii nr 9 na os. Orła Białego. Co nas cieszy – Szafy te wypełniły się już pierwszego dnia 🙂 . Mamy nadzieję, że te argumenty uzasadniają podjęte przez nas kroki.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content