339556182_638534828105791_3119889267913656077_n

Uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gnieźnie ponownie odwiedzili Filię nr 9

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Filia nr 9 kontynuuje świętowanie kolejnych urodzin Hansa Christiana Andersena, tym razem w towarzystwie uczniów z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gnieźnie.

Sam autor zastrzegał, że baśnie są jak pudełka. Dzieci oglądają wyłącznie ich opakowanie, a dorośli mogą zajrzeć do ich wnętrza, dostrzegając ich głębszy sens. Tak również było w tym przypadku- historia ,,Brzydkiego kaczątka” odkryła istotę tolerancji, a dzięki ,,Małej Syrence” poznaliśmy czym jest poświęcenie. Baśnie Hansa Chrystiana Andersena to temat na niejedną lekcję biblioteczną dla dużych i małych. Liczymy, że choć w niewielkim stopniu ,,ziarenko grochu” zostało zaszczepione w naszych Czytelnikach i z przyjemnością będą odkrywać przesłania w kolejnych utworach autora.

Kolejnymi gośćmi zajęć o Andersenie były dzieci z grup Skotnicy i Rybitwy z Przedszkola nr 14 “Mali Piastowie”.