gwara24 (9)

Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w gwarowych lekcjach bibliotecznych

Dużo się ostatnio u nas dzieje, ale jeśli chodzi o codzienną pracę, nie zwalniamy tempa.

Jedną z ważniejszych funkcji biblioteki jest funkcja edukacyjna. Dlatego chętnie przyjmujemy u siebie i wychodzimy na lekcje biblioteczne – także do szkół ponadpodstawowych. W ostatnich dwóch tygodniach na warsztatach gościliśmy cztery klasy – tym razem zgłosiły się do nas Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 oraz Zespół szkół technicznych nr 2. Tym razem tematem była gwara – ze szczególnym uwzględnieniem tej wielkopolskiej. Po krótkim wstępie podzieliliśmy się na grupy, a warsztaty odbywały się w formie rywalizacji, co dodało im nieco pikanterii. Dziękujemy za zaproszenie nauczycielom, a młodzieży przypominamy: nie wolno chodzić na blałkę, bo można mieć problemy ze szkiełami.