Dzieci Basia warsztaty 28.09 3

Twórcze warsztaty w Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych

Minął kolejny aktywny i twórczy tydzień w naszej “Bibliotece Otwartej Na Każdego”. To projekt, którego celem jest wyjście naprzeciw tym, którzy z rzadka zaglądają do biblioteki czy między regały. Z różnych powodów. Stąd liczne warsztaty i zajęcia poza biblioteczną siedzibą, choćby w Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych. W mijającym tygodniu obyły się tam między innymi warsztaty biblioteczne, plastyczne i z rękodzieła.
W zajęciach „Książka moim przyjacielem” bibliotekarka Barbara Hrab zaprosiła młodych uczestników dosłownie „między okładki” książki – dzieciaki poznały różne rodzaje książek, dowiedziały się, jak od kulis wygląda praca w bibliotece i jak korzystać z księgozbioru miejskiej książnicy. A na koniec mogły zaprojektować własne zakładki do swoich przyszłych lektur. Bo przecież po takich zajęciach na pewno wzrósł apetyt na czytanie!

Podczas kolejnych warsztatów uczestnicy zapoznali się z klasykami polskiej ilustracji dziecięcej – Janem Marcinem Szancerem, Bohdanem Butenko czy Olgą Siemaszko. Dzieci po obejrzeniu ich prac, dostały zadanie zilustrowania wybraną techniką wymyślonych przez siebie historii!
Talenty plastyczne potrzebne były również na warsztatach prowadzonych przez bibliotekarkę Joannę Michalak. Joanna nie tylko kocha książki, ale także włóczki, druty, szydełka! Dlatego była najlepszą przewodniczką po rękodziele. Pod jej cierpliwym okiem uczestnicy warsztatów tworzyli wymyślne dzierganki z kolorowych włóczek.
Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Dostępna” oraz Miasta Gniezna.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content