“Tu cień pada inaczej” spotkanie z Agnieszką Gadzińską

Najmłodsi czytelnicy są jednymi z najbardziej wymagających. Nie ma ani grama przesady w stwierdzeniu: autorzy książek  dla dzieci muszą mieć nie tylko talent do pisania, ale także ważną umiejętność… muszą potrafić znów stać się dzieckiem. Tylko w takich okolicznościach dzieci zrozumieją przekaz zawarty w opowiadaniach, a książka zyska miano ulubionej.
Pani Agnieszka Gadzińska niewątpliwie należy do grona tych wyjątkowych autorek.
Jej książki  podbijają serca najmłodszych, a rodzice z wielką przyjemnością sięgają po kolejne tytuły. Książki Agnieszki Gadzińskiej jednocześnie uczą, bawią, stają się powodem do dyskusji na ważne tematy.
Najnowsza powieść „Tu cień pada inaczej” jest zachętą do odkrywania. Opowiada o tajemnicy gnieźnieńskiej kamienicy przy ulicy Kaszarskiej i zaprasza na spacer wraz z bohaterami książki: Magdą, Klaudią i Michałem,  po miejscach doskonale znanych każdemu gnieźnianinowi – Rynku, “Łazienkach”, czy Komendzie Policji.
I jeszcze ciekawostka – wymieniona w książce Pani Ewa, bibliotekarka to autentyczna postać z naszej książnicy.
Kwiaty wręczone podczas spotkania autorka otrzymała z rąk naszych młodych czytelników z Czytających Rodzin Marysi Wróblewskiej i Krzysia Krygiera.

VII Festiwal Fyrtel zorganizowały: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna oraz Miasto Gniezna. Partnerami wydarzenia były: Miejski Ośrodek Kultury, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura – Interwencje 2021”.
Zdjęcia Dawid Stube