wlaczciekawoscputin22

Trolle Putina, czyli dlaczego świat nie zauważył nadciągającej wojny – wykład dr Mariusza Menza

Rozwój internetowych mediów społecznościowych dał rządzącym nowe narzędzia wpływania na opinię publiczną poprzez manipulowanie nią. Zapraszamy na wykład dr Mariusza Menza “Trolle Putina, czyli dlaczego świat nie zauważył nadciągającej wojny”, który będzie próbą pokazania, w jaki sposób Putin przygotowywał się do wojny z Ukrainą od strony działań dezinformacyjnych. Wykorzystał w tym specjalnie powołaną farmę trolli, która była opłacana przez służby Federacji Rosyjskiej. Wykładowca na wybranych przykładach pokaże, jak działały trolle Putina oraz wyjaśni, w jaki sposób bronić się przed tzw. fake newsami.
21 czerwca (wtorek) godz. 16.00 Czytelnia Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.

Wizyta dr Mariusza Menza w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna została zrealizowana w ramach cyklu spotkań popularnonaukowych “Włącz ciekawość”.

dr Mariusz Menz – historyk zatrudniony na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; badacz dziejów Polski XIX i XX wieku; autor kilkudziesięciu publikacji naukowych dotyczących m.in. polskiej myśli politycznej, problemów edukacji historycznej oraz współczesnego dyskursu politycznego oraz medialnego; współautor podręczników szkolnych do historii i wiedzy o społeczeństwie dla szkół ponadpodstawowych; jeden z koordynatorów dydaktycznych projektu Cyfrowa Szkoła Wielkoplsk@2020; sekretarz redakcji czasopisma „Wiadomości Historyczne z Wiedzą o Społeczeństwie”, a także ekspert polsko-niemieckiego podręcznika do historii.