Czarny i Niebieski Zdjęcie Cytat Instagram Post

Top 10 najpoczytniejszych tytułów 2021 roku

Oto i Wasza lista najpoczytniejszych tytułów ubiegłego roku. Na jej szczycie „Wyrwa” Wojciecha Chmielarza. Następnie kilka polskich autorek powieści obyczajowych z wątkiem miłosnym: Katarzyna Michalak, Gabriela Gargaś, Magdalena Witkiewicz czy Dorota Gąsiorowska. A pomiędzy nimi kryminały: Camilii Läckberg, Remigiusza Mroza i Katarzyny Puzyńskiej.
Powieści trzymające w napięciu i obyczajówki to dwie wyraźne tendencje czytelniczych wyborów 2021 roku. Przewodzą zdecydowanie autorzy polscy.

Wśród tułów wybieranych najczęściej przez naszych czytelników w 2021 roku aż trzy pojawiają się ponownie: „Hashtag” i „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza oraz „Zanim wstanie dla nas słońce” Gabrieli Gargaś to pozycje, które pojawiły się w takim samym zestawieniu za rok 2020.
Zeszłoroczną „Gwiazdkę z nieba” Katarzyny Michalak zastąpiła druga część „Mazurskiej serii” „Promyk słońca”.

Swego rodzaju ewenementem może być pojawienie się w zestawieniu dwóch części jednej serii. Tak właśnie stało się w przypadku znakomitych szwedzkich kryminałów Camilii Läckberg. „Złota klatka” i „Srebrne skrzydła” to kolejne części thrillera psychologicznego z serii „Faye”.

W topowej dziesiątce „Śreżoga” Katarzyny Puzyńskiej, czyli dwunasty tom „Lipowa” – czyli potwierdzenie popularności książek polskiej pisarki.

Warto dodać jeszcze jedną informację, która co prawda nieco wykracza poza wybrane zestawienie, ale uważamy, że warto o niej wspomnieć. Na pozycji dwunastej „Mroczne Gniezno” Rafała Wichniewicza. To znakomity wynik dla lokalnego autora – gratulujemy!

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content