311076843_549243820364799_2456252188461902492_n

Telefon zaufania 116 111

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna realizując program profilaktyczny „Z Książką na dobre i na złe”, pod auspicjami Cała Polska Czyta Dzieciom, stara się razem z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę edukować dzieci, że świat dorosłych przyjdzie im z pomocą, kiedy będą tego potrzebowały. W naszych placówkach bibliotecznych można pobrać wizytówkę z informacją o działaniu telefonu zaufania 116 111 w języku polskim i w języku ukraińskim.

Zapraszamy również po książki terapeutyczne i powieści mówiące o problemach młodych ludzi.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą. Zapewnia dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone. Wspiera i angażuje rodziców by wychowywali dzieci z miłością i szacunkiem.

Fundacja realizuje program „Dziecko w Sieci”, który zajmuje się problemami związanymi z przemocą z wykorzystaniem mediów elektronicznych i Internetu, szkodliwymi treściami online, sekstingiem, uwodzeniem online, niebezpiecznymi kontaktami czy nadużywaniem mediów elektronicznych.

Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy!

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content