353073498_807903257153960_9201471207458944980_n

#TataTeżCzyta

Dziś w Polsce chłopcy i mężczyźni czytają dużo mniej niż dziewczynki i kobiety. Na pewno jedną z przyczyn jest brak męskiego wzorca czytelnika – warto to zmieniać. Brak męskiego wzorca czytającego sprawia, że czytanie bardzo szybko przestaje być atrakcyjne dla chłopców. Czytanie jest często przedstawiane jako niemęskie, przeciwstawia mu się sport jako alternatywną formę spędzania wolnego czasu – a przecież powinniśmy chcieć rozwijać się holistycznie!

Jak to zmienić? To proste!

Zachęcić mężczyzn – ojców, wujków, dziadków, opiekunów do czytania. Przekonać ich, że czytanie może być fajne i może wpłynąć na jakość spędzanego czasu z dzieckiem oraz na rozwój dziecka teraz i w przyszłości

Tato, Wujku, Dziadku, Trenerze! Masz supermoc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Ważnym źródłem postaw, zachowań i nawyków. Także, a może przede wszystkim, czytelniczych. Czytaj więc z dzieckiem! Głośne czytanie ma moc budowania relacji. Czytać na głos dziecku można nawet, kiedy jest w brzuchu matki. To świetny sposób na oswojenie go z głosem opiekuna.

Powyższe słowa oddają w pełni akcję Fundacji Powszechnego Czytania „Tata też czyta” #TataTeżCzyta pod patronatem honorowym Biblioteki Narodowej. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna popierając  w pełni założenia akcji zachęca ojców do głośnego czytania dzieciom. Tatusiowie do książek!

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content