370234474_352048083903529_1366552200544878256_n

Światowy Dzień Postaci z Bajek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Jak co roku o tej porze rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Postaci z Bajek. Jest to tak wspaniałe wydarzenie dla dzieci, że będziemy go obchodzić przez dwa tygodnie. Rozpoczęliśmy w Przedszkolu nr 1 „Wesołe Nutki”. Dzieci miały okazję spotkać się z ulubionymi bohaterami książek. W specjalnym quizie mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą atrybutów postaci z bajek oraz głównych bohaterów. Przedszkolaki miały także okazję zobaczyć, jak to jest być aktorem lub aktorką wystawiając przedstawienie „Kopciuszek” z książki „Kabaret na jednej nodze” Wandy  Chotomskiej.

Aby poczuć się jak w bajce i przekonać się jakie czasami trudne zadania mają do wykonania bajkowe postacie, dzieci  wysłuchały głośno czytanych  baśniowych opowieści w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Potem same miały możliwość stania się przez chwilę Kopciuszkami, Księżniczkami na ziarnku grochu, Czerwonymi Kapturkami, a nawet wilkami i czarownicami.

Do wypożyczania i czytania bajek zachęcała Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna oraz BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej w ramach „Pierwszych Czytanek”.

Z bajkowymi postaciami dotrzemy do przedszkoli: nr 5 „Mali Przyrodnicy”, nr 12 „Plastusiowo”, nr 13 „Gniazdo Orląt” oraz nr 15 „Pszczółka Maja”.

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content