356184768_227151876381466_6593883569214126890_n

Stumilowy Las, czyli Wakacje w Bibliotece z Puchatkiem

Poniedziałek zaczęliśmy od wizyty w Stumilowym Lesie. A ta oznacza, że gościliśmy u dobrych znajomych wszystkich dzieci: Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Kłapouchego, Kangurzycy i Maleństwa oraz… sami dobrze wiecie, kto jeszcze jest w tej paczce przyjaciół.
 
Nim jednak nasze przedszkolaki dotarły co celu, musiały przedrzeć się przez wysokie trawy, nazbierać kasztanów i nieco się poruszać. Taka rozgrzewka była potrzebna, bo wtedy lepiej pracuje się twórczo. Więc najpierw motoryka całego ciała, a potem mała motoryka: czyli rysowanie, szkicowania, kolorowanie! A czego? – no jasne, że „Puchatkowych” okładek. Dzięki temu powstała prawdziwa galeria ilustracji w żółto-czerwonych barwach (choć nie tylko).
 
Dzisiejszy plon prac artystycznych „Wakacji w Bibliotece” dołączy do zeszłotygodniowych, a pod koniec tygodnia część z nich zostanie zaprezentowana w Wypożyczalni dla Dzieci – do publicznego podziwiania!
 
„Wakacje w Bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content