IMG_4877

Spotkanie z Piotrem Jaconiem rozpoczęło gnieźnieńskie Dni Tolerancji

Spotkanie autorskie z Piotrem Jaconiem było dla nas, organizatorów, niewątpliwie emocjonującym wydarzeniem. Bo temat książki niełatwy, dla niektórych kontrowersyjny, bo jak zawsze wątpliwości, czy będą chętni na tę rozmowę, bo problemy techniczne próbowały zepsuć nam humor w czasie piątkowych przygotowań.
Już przed godziną 18:00 sala reprezentacyjna Filii nr 2 przy ulicy Staszica zaczęła się wypełniać i gdy pojawił się nasz gość, czekała na niego prawie setka słuchaczy.
Rozmowa, którą w niezwykły sposób poprowadził Maciej Januchowski, dotyczyła transpłciowości – to oczywiste. Ale także rodzicielstwa, a zwłaszcza ojcostwa; zmiany – tej w nas i wokół nas; języka, który dla naszego gościa jest bardzo ważny.
Pan Piotr pokazywał nam różne strony tego samego medalu, różnych medali, takich jak tolerancja, akceptacja, wychowanie. Poruszenie każdej z tych kwestii skłaniało słuchaczy do zastanowienia się co one znaczą dla nich samych.
I choć to była pierwsza wizyta pana Piotra w Gnieźnie, to mamy nadzieję, że nie ostatnia.
Wydarzenie rozpoczyna Dni Tolerancji “Widzę Człowieka”, których współorganizatorami są Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie i Centrum Aktywności Społecznej Largo w Gnieźnie / eSTeDe Centrum Kultury.
W szczególności dziękujemy Katarzynie Wilczkowskej i Joannie Łacińskiej-Stube.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content