_DSC0556

Spotkanie z Marcinem Urbasiem w przeddzień XX Biegu Europejskiego

Odbywający się w miniony weekend XX Bieg Europejski był doskonałym pretekstem do zaproszenia Marcina Urbasia, doskonałego sprintera, muzyka rockowego oraz autora książki pt. „Biegać każdy może. Trenuj z mistrzem”, który był naszym gościem w piątek 31 marca. Partnerem spotkania był Klub Altom Gniezno a poprowadził je Grzegorz Buczkowski.

Pierwsza część rozmowy dotyczyła książki napisanej przez Pana Marcina. Nasz gość opowiadał o profesjonalnym treningu biegowym, ubiorze i żywieniu biegacza. Następnie poznaliśmy przebieg kariery sportowej Marcina Urbasia, jego wielkie sukcesy. Było ich wiele. Polski sprinter był przecież m. in. halowym mistrzem Europy w 2002 roku oraz finalistą Mistrzostw Świata w 1999 roku w Sewilli. Zajął w finale piąte miejsce. Następnie nasz gość mówił o swojej karierze muzycznej w deathmetalowym zespole Sceptic i o wpływie tej muzyki na jego życie. Spotkanie zakończyły pytania od zgromadzonej publiczności, indywidualne rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.  

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content