431424399_376440958567488_5657050263663615078_n

Spotkanie autorskie z Mateuszem Ederem wokół książki “Opowieści z Gór Lawendowych”

Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej UAM zaprasza na spotkanie autorskie wokół debiutanckiej książki Mateusza Edera “Opowieści z Gór Lawendowych. O równowadze, której nie było”.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek 26 marca 2024 r., o godz. 17:00 w Bibliotece IKE, ul. Kostrzewskiego 5-7.
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Mikołajczewska-Modrzejewska, pracowniczka Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
Wstęp wolny.
Opis książki, zaprezentowany przez wydawcę:
Porwanie więźnia, który twierdzi, że pochodzi z innej rzeczywistości, sprawia, że nic już nie jest takie samo! Czy odważny dyrektor więzienia zrzuci swoje pantofle i stanie do walki ze złem? Czy znerwicowany strażnik odnajdzie ukojenie? A co z tajemniczą magiczną księgą? Odkryj Opowieści z Gór Lawendowych. Czekają na Ciebie teleportacje, walka o przetrwanie oraz odkrywanie najgłębszych tajemnic. Niezwykłe przygody przewrócą Twój świat do góry nogami!
Mateusz Eder – rocznik 97, świeżo upieczony absolwent Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie (magister na kierunku komunikacja europejska). W czasie pandemii zyskał odwagę (nie wspominając o dużych ilości domowo spędzanego czasu) do napisania swojej pierwszej książki z gatunku fantasy. Reszta jest historią, którą oczywiście podzieli się podczas spotkania. W swojej twórczości czerpie inspirację ze stylu takich autorów, jak Eoin Colfer, Jonathan Stroud czy Neil Gaiman. Lubi i ceni sobie absurdy przetykane głębszą treścią, bieganie, podróże, pozytywnych ludzi, Quentina Tarantino oraz działania w społecznościach lokalnych.
Partnerem spotkania jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content