431424399_376440958567488_5657050263663615078_n

Spotkanie autorskie z Mateuszem Ederem wokół książki “Opowieści z Gór Lawendowych”

Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej UAM zaprasza na spotkanie autorskie wokół debiutanckiej książki Mateusza Edera “Opowieści z Gór Lawendowych. O równowadze, której nie było”.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek 26 marca 2024 r., o godz. 17:00 w Bibliotece IKE, ul. Kostrzewskiego 5-7.
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Mikołajczewska-Modrzejewska, pracowniczka Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
Wstęp wolny.
Opis książki, zaprezentowany przez wydawcę:
Porwanie więźnia, który twierdzi, że pochodzi z innej rzeczywistości, sprawia, że nic już nie jest takie samo! Czy odważny dyrektor więzienia zrzuci swoje pantofle i stanie do walki ze złem? Czy znerwicowany strażnik odnajdzie ukojenie? A co z tajemniczą magiczną księgą? Odkryj Opowieści z Gór Lawendowych. Czekają na Ciebie teleportacje, walka o przetrwanie oraz odkrywanie najgłębszych tajemnic. Niezwykłe przygody przewrócą Twój świat do góry nogami!
Mateusz Eder – rocznik 97, świeżo upieczony absolwent Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie (magister na kierunku komunikacja europejska). W czasie pandemii zyskał odwagę (nie wspominając o dużych ilości domowo spędzanego czasu) do napisania swojej pierwszej książki z gatunku fantasy. Reszta jest historią, którą oczywiście podzieli się podczas spotkania. W swojej twórczości czerpie inspirację ze stylu takich autorów, jak Eoin Colfer, Jonathan Stroud czy Neil Gaiman. Lubi i ceni sobie absurdy przetykane głębszą treścią, bieganie, podróże, pozytywnych ludzi, Quentina Tarantino oraz działania w społecznościach lokalnych.
Partnerem spotkania jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.