spotkania_autorskie_FB_Obszar roboczy 1 kopia

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Nawet jeśli nazwiska autorów gubią się czasem we mgle zapomnienia, tytuły ukochanych książek są odporne na zjawiska tego typu. Dlatego przy okazji zapowiedzi spotkania z kolejnym gościem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, podamy najpierw głośny tytuł „Cukierni pod Amorem”, by potem opowiedzieć o jego autorce – Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk. Tym sposobem nasza wstępna prezentacja zyska stosowny efekt, a my przejdziemy do jego dalszej części.

Przygodę z literacką twórczością zaczynała od powieści młodzieżowych. W 2002 roku ukazało się „110 ulic”. Kolejne były: „220 linii” i „Niebieskie nitki”. Za książkę „13. Poprzeczna” autorka otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY – tytuł Książki Roku 2008.
To jednak powieści obyczajowe przyniosły Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk największą popularność. Szczególne miejsce w tym czytelniczym panteonie zajmuje, wspominana wcześniej, wielotomowa saga rodzinna „Cukiernia pod Amorem”. Tytuł inspirowany był prawdziwą ciastkarnią, prowadzoną przez ciotkę autorki. Z pomysłem na książkę pisarka nosiła się od lat 80. Zresztą tę i inne historie związane z twórczością i postacią Małgorzaty Adamczyk-Gutowskiej można będzie usłyszeć podczas spotkania, które odbędzie się 16 listopada (tj. we wtorek) o godz. 17.00 w Starym Ratuszu. Rozmowę poprowadzi Anna Zgierun-Łacina.
Bohaterka spotkania na pewno z przyjemnością opowie także o pracy w roli scenarzystki. Jej osoba pojawiła się podczas prac do serialu „Tata, a Marcin powiedział”, emitowanego na antenie Telewizji Polskiej w latach dziewięćdziesiątych. W latach 2003-2008 pisała dialogi do znanego serialu “Na wspólnej”. Po studiach na Wydziale Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie pracowała w archiwum Teatru Narodowego. Ma za sobą także pracę w roli nauczycielki, dziennikarki i sprzedawczyni.

Spotkanie realizowane w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna “Biblioteka Otwarta Na Każdego” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Dostępna” oraz Miasta Gniezna.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content