Spektakle na Pikniku Czytelniczym “Królewskie Gniezno Czyta”

Tak, tak – nasz Piknik Czytelniczy odwiedzą i teatry. Dziś opowiemy o jednym z nich – Terminusach. Nie będzie to pierwsza wizyta grupy Terminus A Quo w Gnieźnie i mamy nadzieję, nie ostatnia. Tak naprawdę Teatr Edwarda Gramonta miał czas zaprzyjaźnić się z miastem Pierwszych Piastów, ponieważ odwiedza je od lat 90-tych. Znamy się więc już ponad trzy dekady. Pomimo upływu czasu Terminusi nie tracą nic ze scenicznej świeżości i aktualności. To Teatr z niewyczerpaną formułą zaskoczeń i możliwości.

Na nasz II Piknik Czytelniczy przygotowali dwa występy. Pierwszy na podstawie “Lokomotywy” Juliana Tuwima. Grupa wyczaruje parowozowe cuda, którymi pomkniemy przez teren Doliny Pojednania, w oparach dymu.
Kolejny zapowiadany spektakl czerpie z klasyki literatury angielskiej. W niedzielne popołudnie 30 sierpnia grupa zaprasza nas do “Wyprawy na Dżaber-Smoka” wg Lewisa Carrolla (“Jaberwocky”). W oparach lekkiego literackiego absurdu “Dżaber-smok” zabierze nas na niezwykłą podróż.
Jesteśmy pewni, że dzieciaki, które skorzystają z tego zaproszenia będą zachwycone. Drodzy Rodzice – nie zapomnijcie ich przyprowadzić.
Czekamy na Was od 11.00 do 16.00.

Zdjęcia: Jerzy Malicki

Projekt Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna “Królewskie Gniezno Czyta” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.