116120853_705895520256058_7372419637516614684_n

Spakuj na wakacje książkę dla całej rodziny

Jeśli w Państwa wakacyjnym plecaku nie zostało zbyt wiele miejsca na książkowe pakiety, mamy propozycję zredukowania jego zawartości. Na przykład, zamiast trzech zaplanowanych pozycji, osobno dla seniora, dorosłego i dziecka, do jednej,  pasującej do każdej grupy wiekowej. I w dodatku o niewielkim formacie.

Myślimy tutaj o tytule znakomitego polskiego filozofa Leszka Kołakowskiego – “13 bajkach z królestwa Lailonii dla dużych i małych”. Bajki Kołakowskiego to opowiastki napisane z humorem i swadą. Znakomity język sprawia, że idealnie nadają się do rodzinnego i indywidualnego czytania. I najważniejsze – tekst można czytać na wielu poziomach – dlatego zarówno mniej i bardziej wymagający czytelnicy będą na pewno usatysfakcjonowani.

A wyprawa do krainy Lailonii zaczyna się tak:

„Teraz jesteśmy już bardzo starzy. Na pewno nigdy nie dowiemy się, gdzie leży Lailonia, i na pewno nigdy jej nie zobaczymy. Być może jednak ktoś z was będzie miał więcej szczęścia, może komuś uda się trafić kiedyś do Lailonii. Jadąc tam, oddajcie w naszym imieniu kwiatek nasturcji królowej Lailonii i powiedzcie jej, jak bardzo chcieliśmy się tam dostać i jak nam się to nie udało.”

Aż się chce wyruszyć, prawda?

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content