IMG_20190213_162544

„Sosnowe dziedzictwo” Marii Ulatowskiej okiem Klubu „Trzy kwadranse z książką”

Klub „Trzy Kwadranse z książką” postanowił w tym miesiącu poświęcić swoje spotkanie powieści Marii Ulatowskiej „Sosnowe dziedzictwo”.
Uczestniczki, które wzięły udział w klubowym zebraniu miały szanse poznać biografię autorki. Maria Ulatowska – jedna z najpopularniejszych rodzimych pisarek słynąca głównie z powieści obyczajowych, swój romans z pisarstwem zaczęła dopiero na emeryturze. Swój talent ukrywała przez lata zajmując się prawem dewizowym w Narodowym Banku Polskim. Książka „Sosnowe dziedzictwo” to debiut literacki.
Członkinie Klubu doceniły w powieści jej pozytywny wydźwięk. Uznały, że jest to propozycja pełna ciepła, optymizmu, miłości do zwierząt i ludzi. Za dodatkowy atut pozycji, uznano jej prosty język. Na spotkaniu nie zabrakło i słów krytyki. Autorce zarzucono chaotyczność fabuły, oderwanie od rzeczywistości i zbyt optymistyczny wydźwięk całości.
Książki pisane przez Marię Ulatowską wpisują się w czytelniczą potrzebę oderwania od zwykłej, szarej codzienności, pełnej zmagań i trudności. Pozwalają na marzenia o dobrym szczęśliwym zakończeniu możliwym dla każdego.
Klub „Trzy kwadranse z książką” zaprasza na następne spotkanie 13 marca 2019 r. do Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. Tematem dyskusji będzie książka „Córka kucharki” Weroniki Wierzchowskiej.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content