IMG_6445

Sobota po sąsiedzku – Gnieźnieńska Noc Muzeów w Domu Sąsiedzkim pod Sówką

Sobotę spędziliśmy… po sąsiedzku.

Nasz pomysł, by w Gnieźnieńską Noc Muzeów świętować Dzień Sąsiada był strzałem w dziesiątkę. Czy raczej setkę, jeżeli myślimy o frekwencji – drzwi Domu Sąsiedzkiego pod Sówką się tego dnia nie zamykały.

Dzieci, rodziny, seniorzy – odwiedzili nas mieszkańcy osiedli Tysiąclecie i Ustronie w każdym wieku. I każdy znalazł coś dla siebie – hitem było Literackie Koło Fortuny – okazuje się, że kręcenie kołem nie wychodzi z mody!

Tradycyjnie oblężony był też Digital Kids – ZiP Zabawa i Promgramowanie przygotowały kolejny hit – własnoręcznie robione breloczki z folii termokurczliwej.

Z kolei Na językach Szkoła Języków Obcych w Gnieźnie bawiła dzieciaki weekendowymi aktywnościami – było łowienie rybek i catch ball. W tym przypadku angielski wtręt jest jak najbardziej na miejscu, bo te zabawy były okazją, by powtórzyć sobie angielskie słówka.

Popularnością cieszyło się też… sieciowanie polimerów z BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej! Może dlatego, że za tą nazwą kryją się doskonale znane dzieciom slimy.

To tylko zresztą część gier i zabaw, a wszystkie te elementy złożyły się na niezwykłą sąsiedzką atmosferę, która zapanowała w Domu Sąsiedzkim pod Sówką. W sobotę znowu poczuliśmy znowu się jak na osiedlowej ławce, obok trzepaka i huśtawek, gdzie przecież kiedyś tętniło sąsiedzkie życie. I znów tętni, co mieszkańcy fyrtla doceniają – usłyszeliśmy wiele podziękowań, że w tym rejonie miasta powstało miejsce integrujące mieszkańców. Osiedla Tysiąclecia i Ustronie teoretycznie mają blisko do centrum, do miejskich wydarzeń kulturalnych, ale jednak co na miejscu, to na miejscu. Nie ma to jak kultura zaledwie kilka kroków od domu.

Bardzo dziękujemy naszym partnerom oraz całej społeczności za tę sąsiedzką sobotę. I obiecujemy… do zobaczenia! Nie tylko na kolejnym Dniu Sąsiada, ale… w Domu Sąsiedzkim pod Sówką!

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content