387610623_356633730134130_2994404324427160939_n

Slow life w literaturze. O prostocie, która może być źródłem spokoju w przebodźcowanym świecie

Za nami pierwsze prawdziwie jesienne spotkanie ,,Bajkopomagajek” Klubu Książki dla Dzieci i Rodziców. Październik to miesiąc przepełniony okazjonalnymi świętami, które w szczególny sposób koncentrują się na zwierzętach: 4 października to Światowy Dzień Zwierząt, z kolei 25-tego przypada Dzień Kundelka. Te książkowe zwierzęta mają nasze przywary. Lis jest chytry i przebiegły, sowa postrzegana jest jako symbol mądrości, a kapibara? No właśnie…

Bohaterem spotkania była kapibara – bohaterka książki Michaela Fabbri ,,Być jak kapibara”. Nasza książkowa postać cieszy się zwyczajnym życiem. Lubi poezję. Chociaż z pozoru wydaje się być twardzielką, to tak naprawdę jest bardzo wrażliwa i potrzebuje bliskości. Docenia to co jest proste w naszym otoczeniu. W naszym niezwykle przebodźcowanym świecie (pełnym komunikatów w mediach społecznościowych) to historia, która poprzez prostotę przekazu zwraca nam uwagę, że najdrobniejsze gesty i przyjemności mogą być źródłem szczęścia. Określenie- BYĆ JAK KAPIBARA – nabiera tu głębszego sensu. Oznacza zwolnijmy (slow life), doceniajmy to, co jest piękne wokół nas i cieszmy się pięknem świata.

Spotkanie z książką urozmaiciły dwa eksperymenty BAZY Centrum Edukacji Kreatywnej. Tak jak ten żyjący w prawdziwym świecie, tak i ten eksperymentalny kameleon zachwycił swoimi barwami uczestników.

Nie zabrakło również części kreatywnej, podczas której każdy klubowicz narysował swojego zwierzaka według ściśle określonych elementów. To było cudowne doświadczenie pokazujące, że mimo ścisłych wytycznych każdy z nas inaczej postrzega daną postać.

Na kolejne zajęcia zapraszamy w listopadzie. Już teraz możemy zdradzić, że również nie zabraknie atrakcji!

Projekt „Królewskie Gniezno Czyta 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content