116323657_2327852427523524_7074990218930719577_n

„Słoneczna półka” dla seniora

Na naszej„Słonecznej półce” dla seniora przez całe lato można znaleźć książkowe propozycje na wakacje.
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pozycje, które od pierwszych stron budzą emocje i budują napięcie głębią uczuć bohaterów, a także opowiadają o relacjach międzyludzkich.
W takiej prozie znakomicie czuje się Gabriela Gargaś – jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, która najczęściej pisze o kobietach i dla kobiet.
Dziś polecamy książkę pt.: „A między nami wspomnienia”, po którą warto sięgnąć nie tylko ze względu na temat przewodni ale też ku refleksji o tym, co naprawdę jest ważne w życiu.
To przepiękna opowieść o niewypowiedzianych słowach, obawach, stracie i wielkim uczuciu.
Główna bohaterka Ada zbyt szybko oceniła swoją babcię Marię jako niezbyt ciepłą i oschłą osobę. Kiedy sama znajdzie się w najbardziej bolesnym momencie życia, a kolejne lata nie przynoszą ukojenia, to właśnie wizyta u babci Marysi będzie balsamem na cierpienie spowodowane utratą ukochanego dziecka.
Co takiego przekaże babcia wnuczce w swej opowieści z czasów młodości, że ta nie tylko spojrzy na seniorkę innym okiem, ale też sama podejmie decyzje, które odmienią jej okaleczone życie. Odpowiedź, oczywiście, w książce dostępnej w naszych placówkach.
Polecamy „A między nami wspomnienia”, czyli dwie opowieści w jednej dla babci i wnuczki.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content