Z książką na dobre i na złe(9)

Sieciaki – Bezpieczny Internet – spotkanie z Łukaszem Wojtasikiem

„Ofiarą agresji rówieśniczej w sieci pada jedna trzecia dzieci w wieku 9-17 lat, a sprawcami takich zachowań jest 27 proc. młodych ludzi” – mówi Łukasz Wojtasik, autor pierwszej polskiej kampanii społecznej poświęconej tematowi zagrożeń on-line – „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie „ z 2004r., ekspert Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, autor licznych kampanii i projektów edukacyjnych:” Dziecko w Sieci”, „Sieciaki.pl”, „Stop Cyberprzemocy”, ”Mama, Tata, Tablet”, „Domowe Zasady Ekranowe”…

Cyberprzemoc staje się coraz bardziej popularna. Dlatego tak ważne jest prowadzenie profilaktyki ukierunkowanej na ich bezpieczeństwo w wirtualnym świecie. Uświadamianie młodym ludziom, że poza korzyściami jakie dają nowoczesne technologie, kryją się w nich także zagrożenia, których można uniknąć. Niebezpieczne gry, hejtowanie, nawiązywanie kontaktu z nieznajomymi, dostęp do materiałów pornograficznych lub emanujących przemocą, to wciąż aktualne zagrożenia.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Szkoła Podstawowa nr 1, w ramach programu profilaktycznego „Z książką na dobre i na złe”, zapraszają na spotkanie z Łukaszem Wojtasikiem, autorem książek: „Sieciaki. Misja: Bezpieczny Internet”, „Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu”…, które odbędzie się 06 października o godz. 10.00 w hali sportowej szkoły.

Obowiązują zapisy 61 426 40 54

Wydarzenie jest finansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 rok.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content