IMG_8740

Sieciaki – Bezpieczny Internet, spotkanie z Łukaszem  Wojtasikiem

Obecnie trudno sobie wyobrazić życie bez Internetu. Wykorzystujemy go do pracy, nauki i rozrywki. Jednak jak być bezpiecznym w Internecie? Co to jest bezpieczeństwo w sieci? Najprościej da się to określić jako korzystanie z Internetu tak, aby nie zaszkodzić sobie ani innym.

Korzystania z Internetu trzeba się nauczyć – lecz nie tak jak gry na gitarze czy w piłkę nożną. W sieci  jeden błąd może kosztować naprawdę dużo i prowadzić do poważnych problemów.

Cyberprzemoc może mieć różne formy i nasilenie, lecz zawsze jest formą przemocy i agresji.

W jaki sposób sobie radzić z takimi problemami, można się było dowiedzieć podczas spotkania z Łukaszem  Wojtasikiem, autorem pierwszej polskiej kampanii społecznej poświęconej tematowi zagrożeń on-line – „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”, ekspertem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, autorem licznych kampanii i projektów edukacyjnych:” Dziecko w Sieci”, „Sieciaki.pl”. zorganizowanym w hali Szkoły Podstawowej nr1.

Specjalista od bezpieczeństwa w sieci poprzez fabułę swojej książki „Sieciaki. Misja Bezpieczny Internet” poruszył problem nadużywania ekranów. Zapoznał młodych ludzi z symptomami nadużywania sieci oraz z Sieciakowymi Zasadami Ekranowymi, czyli zestawem zaleceń dotyczących zrównoważonego korzystania z Internetu.

Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Z Książką na dobre i na złe”, pod auspicjami Cała Polska Czyta Dzieciom, finansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 rok.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content