350740747_628962529149237_5218392112484332030_n

Selfie z książką: seria “Pettson i Findus”

Dziś w bibliotecznym okienku “Selfie z książką” wygląda nasza koleżanka z Wypożyczalni dla Dzieci – Barbara Hrab oraz pewien kot. Literacki, ale kot to kot!

Barbara Hrab:

“No i przyszła wiosna, a z nią pora na prace w ogrodzie pełne radości i śmiechu. Na te wiosenne i słoneczne dni pragnę zaproponować – już chyba klasykę literatury skandynawskiej: serię „Pettson i Findus” autorstwa Svena Nordqvista.

Pozycja ta opowiada o starszym panu Pettsonie, który mieszkając na skandynawskiej prowincji, w małym domku z drewutnią, czuje się smutny i samotny… Aż pewnego dnia zjawił się w jego domu mały wesoły kociak imieniem Findus.

Od tej pory już nic nie jest takie samo! W obejściu pojawia się więcej radości, psot i przygód, ale i obowiązków oraz zmartwień. Kot Findus lubi rozrabiać, figlować i nie zawsze zastanawia się nad konsekwencjami swoich działań, chodzi w zielonych ogrodniczkach gadając ludzkim głosem.

Historie Pesttona i jego kota są niezwykle zabawne i błyskotliwe, czasem nawet niegrzeczne. Wszystkie dzieci bardzo lubią koty więc pozycja bogato ilustrowana przez samego autora tekstu bardzo szybko skradnie serca młodych czytelników, a i dorośli docenią tę pozycję za niebanalny humor kryjący się w warstwie tekstowej i ilustracyjnej.

Wśród tytułów w serii, a jest ich 12, znajdują się liczne przygody. W jednej z nich możemy się przyglądać się, jak Pettson mając dosyć kocich psot o 4:00 nad ranem postanawia poszukać dla Findusa nowego domu. Co wyjdzie z ich planów? Czy to będzie dobry pomysł dla przyjaciół? O tym i o innych historiach dwóch przyjaciół warto przeczytać w książkach, które to znajdują się w zasobie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna Serdecznie zapraszam!”

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content