357041352_662643212399422_5908097399501208714_n

Selfie z książką: “Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion”

Ważny temat w dzisiejszym cyklu „Selfie z książką”, czyli “Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion” Katarzyny Zajączkowskiej. I właśnie tę lekturę poleca Wam Joanna Michalak z Biblioteki Głównej:
“Jeśli spróbujemy przetłumaczyć tytuł na język polski, otrzymamy przewodnik po odpowiedzialnej modzie, który nie wywołuje wyrzutów sumienia. I myślę, że jest to dobre określenie tej książki.
Autorka, która zna branżę odzieżową od przysłowiowej podszewki, gdyż wiele lat w niej pracowała, pokazuje nam jak we współczesnym świecie zadbać o siebie i środowisko nie poddając się owczemu pędowi śledzenia trendów narzucanych przez wielkie marki odzieżowe, a z drugiej strony jak nie tracić radości i przyjemności korzystania z osiągnięć przemysłu modowego. Namawia nas na przyjrzenie się naszej relacji z ubraniami, sprawdzenia co jest dla nas ważne. Pokazuje jak bez wyrzutów sumienia korzystać z mody, ale też jak nie dać się złapać na tak zwany greenwashing, czyli medialne pułapki wielkich korporacji sugerujące ekologiczne działania. I wreszcie wyjaśnia nam dlaczego najbardziej ekologiczna i najlepsza szafa to te ubrania, które już w niej się znajdują.
A jeśli temat Was zainteresuje, to w Bibliotece mamy też inne pozycje na temat slow fashion.”
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content