340260098_605919217835866_4470965940865543151_n

Selfie z książką: “Niewidzialna nitka”

W naszym piątkowym cyklu „Selfie z książką” tym razem lektura familijna, bo właśnie takie książki (choć nie tylko takie, rzecz jasna!) prywatnie i zawodowo czytuje nasza koleżanka Krystyna Maciejewska. Krystyna pracuje w Filii nr 9 na Winiarach, prowadzi również „Bajkopomagajki” Klub Książki dla dzieci i rodziców. A przy piątku, rekomenduje taką oto lekturę:

„Jako mama Przedszkolaka dość często spotykam się z trudnymi pytaniami. O tym, w jaki sposób udzielać odpowiedzi naszym milusińskim w ciekawy sposób jest właśnie książka ,,Niewidzialna nitka” Miriam Tirado. Tutaj proste pytanie: do czego służy pępek? staje się niezwykłym początkiem wspaniałej opowieści o miłości i o tym, że najważniejsze rzeczy są dla nas niewidoczne.

To książka pokazująca w niezwykły sposób bliskość z rodzicami, kształtująca wrażliwość malucha. Motyw nitki niezwykle w sposób plastyczny pokazuje relacje rodzinne, ale również odzwierciedla łączące je uczucia. To opowieść, która mierzy się z trudnymi tematami, tj. śmierć bliskich czy rozstanie dziecka z rodzicem. To wartościowa opowieść , która będzie zrozumiała dla niejednego przedszkolaka, ale również poruszy serce każdego rodzica”.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content