336754232_1225302855029024_2291977159822966811_n

Selfie z książką: “Miasto w chmurach” Anthony Doerr

Dziś tradycyjnie, jak co piątek, polecajka książkowa.
“Miasto w chmurach” Anthony Doerr – do sięgnięcia po tę książkę zachęca Was w naszym cyklu selfie z książką Katarzyna Mikołajczewska-Modrzejewska z Biblioteki Głównej:
“Pamiętacie to uczucie, które towarzyszyło Wam przy pierwszych samodzielnych lekturach? To zanurzenie się całkowicie w historię opowiadaną przez książkę? To poczucie, że gdy jecie obiad, nie wiecie co macie na talerzu, bo kawałek duszy został między kartkami odłożonej na chwilę powieści?
„Miasto w chmurach” przywróci Wam tę radość z lektury, nawet jeśli przez lata praktyki czytelniczej ta nieco już zaśniedziała.
Książka opowiada równolegle cztery życiorysy i jedną piękną historię. Na przemian lądujemy w oblężonym Konstantynopolu, na statku kosmicznym, we współczesnej Ameryce w głowie chłopca, który zmanipulowany postanowił popełnić bardzo duży błąd, oraz w towarzystwie weterana-bibliotekarza, który próbuje go przed tym powstrzymać.
To historie różnych ludzi, których niewidzialną nicią łączy jedna opowieść. Anthony Doerr świetnie gra z literaturą gatunkową, wprowadzając do swojej książki elementy powieści historycznej, sensacyjnej, psychologicznej, a nawet science-fiction.
Efekt jest niesamowity. Dzięki tej mieszance zostaniemy wręcz wchłonięci do innych światów. A po lekturze poczujemy, że my, czytelnicy, jesteśmy jak rodzina. Duża, różnorodna i trochę dziwna, ale jednak.”
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content