356028125_803628111148229_5833149160216597274_n

Selfie z książką: „I was born for this”

W naszym piątkowym cyklu nie było jeszcze literatury dla młodzieży. A to duży błąd. Zwłaszcza, że ostatnio nowe tytuły rosną jak grzyby po deszczu, a i w naszej bibliotece jest w czym wybierać. Rozpoczęły się już wakacje, więc oddając „Lalki” czy inne „Makbety” warto rozejrzeć się u nas za lekturą na lato.
W dzisiejszym selfie z książką Katarzyna Mikołajczewska-Modrzejewska poleca książkę Alice Oseman, autorki rozkosznego Heartstoppera. „I was born for this” zaczyna się banalnie. Akcja przedstawiana jest nam z dwóch perspektyw – Angel – osiemnastoletniej muzułmanki, fanki zespołu The Ark, której rodzice nie pochwalają zainteresowań córki oraz Jimmy’ego – lidera zespołu, który w zaciszu swojej wielkiej rezydencji boryka się z własnymi problemami. Ich drogi wkrótce się przetną, w bardzo nieoczekiwanych okolicznościach. Nie jest to jednak historia miłosna. To historia o byciu młodym człowiekiem w XXI wieku – o problemach i stawianiu im czoła. O przyjaźni i rodzinie. O wierze i mierzeniu się z beznadzieją.
Ta słodko-gorzka, chwilami humorystyczna, powieść to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Nie tylko dla nastolatków.
Książki w naszych zbiorach jeszcze nie ma ale, jak widzicie, już czeka na opracowanie. Dostępna będzie w Bibliotece Głównej. Zerkajcie na nowości!

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content