Ruszają warsztaty „Laboratorium słowa”. Zapraszamy!

Z początkiem roku szkolnego gnieźnieńska książnica wychodzi z ofertą warsztatów okołoliterackich. Po okiem profesjonalistów można będzie rozwijać swoje umiejętności i nabierać przekonania do literatury. 

Dla najmłodszych i ich rodziców

Wspólnie z BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej dla dzieci do trzeciego roku życia przygotowano zajęcia z książką i zabawą w roli głównej. Świętując Międzynarodowy Dzień Kropki, Dzień Zwierząt i Pierwszy Dzień Jesieni z literackim kontekstem wychowujemy młode pokolenie czytelników. A co najważniejsze – dzieci kochają książki, o czym od lat przekonuje Biblioteka. Zajęcia z maluchami objęte są najlepszym czytelniczym patronatem – akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Spotkania 16, 23 i 30 września o godz. 10.00 w CEK BAZA. Obowiązują zapisy: daria.polus@onet.pl.

Dla młodzieży

Dla młodzieży przygotowano szeroką ofertę warsztatów, na które Organizator zaprasza do Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16. Obowiązują zapisy. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Co jest grane?

Biblioteka kontynuuje rozpoczęte jeszcze w zeszłym roku zajęcia muzyczno-wokalne „Co jest grane?”, prowadzone przez Aleksandra Schmidta – lidera zespołu Tom Bishop, laureata wielu festiwali artystycznych, aktywnego muzyka i animatora niezależnej sceny muzycznej. Spotkania mają uwrażliwić młodych ludzi na świat literatury i muzyki, a także zmotywowanie ich do podejmowania własnych artystycznych poszukiwań. Zajęcia odbędą się 14, 21 i 28 września o godz. 16.00. Zapisy pod adresem: alexstudio@o2.pl

Moc słowa

Ci, którzy podzielają zapał do sceny i chcą zatroszczyć się o rozwój swoich aktorskich talentów mogą skorzystać z zaproszenia i wybrać warsztaty recytatorskie „Moc słowa”. Pod okiem Andrzeja Malickiego – doświadczonego aktora teatralnego – mają szansę na zdobycie scenicznego szlifu. Pierwsze zajęcia z serii – 24 września o godz. 16.00. Zapisy: amal52@o2.pl

Laboratorium opowieści

Jest i coś dla fanów fantastyki i wyobraźni. To spotkania w ramach „Laboratorium opowieści”, które poprowadzi Tomasz Antosik, wieloletni członek Stowarzyszenia Fantastyki “Fantasmagoria”, doświadczony mistrz gry w Role Playing Game, czyli edukacyjnych Narracyjnych Gier Fabularnych. Aby dołączyć do wspólnych sesji w ramach systemu RPG-ie „Mistrz Baśni” 12 i 26 września o godz. 11.00. Zapisy pod adresem: antosik.tomasz@interia.pl (koniecznie z dopiskiem „Sesja RPG”).

Zagraj z nami!

Ostatnia propozycja Biblioteki ucieszy miłośników gier słownych i planszowych. Na warsztaty „Zagraj z nami!” zapraszamy 15, 17 i 29 września na godz. 16.00. Spotkania poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Fantastyki „Fantasmagoria”. Zapisy pod adresem: piotr_dudek2689@o2.pl

Obowiązują zapisy. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Warsztaty Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Skip to content