380398520_347716427670683_3954828092260274139_n

Rusza drugi sezon podcastu “Daję słowo” – pierwszy gość: Andrzej Janka

Ruszamy z drugim sezonem naszego podcastu „Daję słowo”.

A na inaugurację drugiego sezonu przed mikrofonem posadziliśmy kogoś, kto z mikrofonem obyty jest jak mało kto: Andrzej Janka – muzyk, lider zespołu Zagrali i Poszli (oraz muzyk takich projektów muzycznych jak SAiD czy Banjo Boys). Właściciel Szkoły Wspinania Direta.

No właśnie, jak wygląda prywatny słownik naszego gościa? tego dowiecie się z tej rozmowy. Jakie słowa znalazły się w „słowniczku rozmowy” Andrzeja Janki? O wędrówce, o ruchu, o przestrzeni, o piosence turystycznej, o szorstkiej męskiej przyjaźni, o górach i o mieście oraz o innych słowach, które Andrzej Janka lubi albo zupełnie nie. Zapraszamy!

Link do odcinka poniżej:

https://podcasters.spotify.com/pod/show/biblioteka-gniezno/episodes/Daj-Sowo-Andrzej-Janka-e2b80pu

W podcaście „Daję słowo” rozmówcy Moniki Wierżyńskiej zwracają się ku językowi, ku słowu. Samo słowo „podcast”, w przypadku tego konkretnego podcastu, oznacza po prostu staromodną rozmowę – słowami o… słowach. Rozmówcy, wspólnie z prowadzącą, tworzą słowniczek rozmowy i wokół nich prowadzą rozmowę. A jakie to słowa? Za każdym razem inne, bo z różnych prywatnych słowników. Słowa ważne dla gości podcastu; słowa, które tworzą ich wewnętrzne światy; takie które lubią, lub które ich irytują; albo takie które wyrugowaliby z publicznego dyskursu.

Podcast „Daję słowo” realizowany jest w ramach projektu „Laboratorium Słowa 2023” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content