339267106_237092318829638_1864257265890990387_n

Rozczytana Koalicja: Zbuntowane książki – wystawa liberatury

Zapraszamy na niezwykłą wystawę książek niezwykłych: książka butelka, harmonijka, pocięta w paski tak, by tworzyć niezliczone kombinacje poezji czy w formie kart do gry lub pudełka z luźnymi składkami – takie i inne cuda z dziedziny liberatury będzie można obejrzeć na wyjątkowej wystawie w Czytelni na piętrze ILO.
Wystawa najciekawszych dzieł liberackich ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu odbywa się w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Rozczytana Koalicja”. Okazją zaś do zaprezentowania „zbuntowanych książek” jest przypadający w kwietniu Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Liberatura to rodzaj literatury, w której treść i forma dzieła stanowią integralną całość. Nośnikiem informacji jest tutaj nie tylko treść, ale także materialny kształt książki, tekstura okładki, liczba stron czy znaków a nawet puste, niezadrukowane strony. Autorzy dzieł liberackich mają zdecydowanie nieszablonowe podejście do książki, która przybiera najróżniejsze postaci i lokuje się między literaturą a sztuką. Dzięki temu intryguje, budzi ciekawość i zastanawia, jaką tajemnicę autor właśnie zdradza czytelnikowi. Na wystawie w Czytelni na piętrze I LO będzie można podziwiać książki najwybitniejszych autorów tego gatunku, zarówno polskich jak i zagranicznych.
Wystawa do oglądania cały dzień: od godz. 10:00 do 19:00,
Uwaga: Wstęp bezpłatny!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content