347125492_1376667236512749_7714324089369591708_n

Rozczytana Koalicja: „Metalowe zakończenie rocku”

Tego w Gnieźnie dawno nie było! Zakończenie roku szkolnego, ale na metalowo. Zapraszamy wszystkie osoby z Gniezna i okolic na wydarzenie, które nazywamy również świętem muzyki metal w Gnieźnie 22 czerwca godz. 18.00-22.00 Latarnia na Wenei. Wstęp wolny.
Tego dnia odbędzie się najpierw spotkanie autorskie z Jarkiem Szubrychtem, dziennikarzem muzycznym, który napisał niezwykle poruszającą książkę “Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu” oraz aż dwa zespoły: R.I.P. i Gauguns.
Plan wieczoru:
18:00 – Spotkanie autorskie z Jarkiem Szubrychtem (rozmowę poprowadzi Piotr Buratyński)
20:00 – Koncert: Gauguns (metal)
21:00 – Koncert: R.I.P. (trash metal)
Jarek Szubrycht – dziennikarz “Gazety Wyborczej”. Twórca i redaktor naczelny magazynu o polskiej muzyce “Gazeta Magnetofonowa” (2015-2020). Prowadzi autorską audycję “Wszystko w sam raz” w Antyradiu. Publikował m.in. w “Polityce”, “Przekroju”, “Filmie” i obu wcieleniach “Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka oraz autorską audycję radiową w Off Radiu Kraków. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej („Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu”) i biografii – m.in. Andrzeja Zauchy, Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Przez lata w radzie programowej OFF Festivalu, obecnie współpracownik Mystic Festival. Autor tekstów piosenek, emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.
R.I.P. – retro-futurystyczny thrash metalowy twór skłaniający się w stronę pionierów gatunku. Szybki i agresywny repertuar to autorskie kompozycje Witolda Argasińskiego znanego lepiej jako Gämbit – frontmana grupy Truchło Strzygi – powstałe we współpracy i z pomysłami instrumentalistów. Koncertowo maszyna jest zasilana przez najlepszą sekcję rytmiczną łódzko – mazowieckiej strony Polski – jazzmanów ze Species (Szatan, Hagrid) oraz prawdziwego tyrana gitary przedstawiającego się jako Hoffman (Chainsword, Virulent Scourge). Grupa w tym składzie będzie prezentować muzykę z nadchodzącej płyty i nie tylko.
Gauguns – zespół z Gniezna założony w 2021 roku teraz w trochę odświeżonej formie. Jane Doe, Rafał Woźniak, Piotr Grzechowiak przygotowali dla was kolejną dawkę aluminiowej muzy.
„Metalowe zakończenie rocku” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content