_DSC0884

Rodzina o sercach wielkości wszechświata – wernisaż wystawy Dawida Stube

29 grudnia przestrzeń galeryjna Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a wypełniła się po brzegi gośćmi, którzy przybyli na wernisaż wystawy fotografii Dawida Stube “Rodzina Zastępcza”.

Nie zabrakło oczywiście bohaterów zdjęć dokumentujących ich niezwykłe życie, czyli Aliny i Marka Bąkowskich – rodziców zastępczych i ich dzieci. Fotografie, na których autor zatrzymał najważniejsze chwile życia rodziny, wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Sami bohaterowie zdjęć przyjęli wystawę bardzo entuzjastycznie. Co istotne, była to dla nich swego rodzaju niespodzianka, ponieważ widzieli te fotografie po raz pierwszy.

Wernisaż wystawy otworzył dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Piotr Wiśniewski, następnie głos zabrał autor – Dawid Stube. Obaj wyrazili podziw dla rodziny państwa Bąkowskich, ich wielkich serc, cierpliwości, trudu wychowania dzieci, nierzadko z trudnych rodzin, które dzięki ich miłości i zaangażowaniu wyrastają na pewnych siebie i szczęśliwych ludzi.

Głos zabrał również pan Marek, który powiedział jak wyglądał projekt fotograficzny z punku widzenia ich rodziny, podczas którego fotograf Dawid Stube wniknął w ich rodzinę i ich życie, towarzysząc im o różnych porach dnia i roku. Przez sześć lat. Jak podkreślają państwo Bąkowscy w wywiadzie, który można przeczytać w katalogu wystawy: “Rodzina jest dla nas wszystkim. Nie wyobrażamy sobie życia bez rodziny. W tym, co robimy, w czym się realizujemy, jesteśmy szczęśliwi, chociaż jest to trudne. Stworzenie rodziny zastępczej było naszym świadomym wyborem. Chcieliśmy mieć dużą rodzinę i w niej się realizować.”

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content