leśne objawienia grafika

Przygotujcie się na “Leśne objawienia”!

Na progu wiosny – w marcu – rozpoczniemy emisję podcastu “Leśne objawienia”.
 
To będzie podcast dla tych, które i którzy czytały/czytali natchnioną powieść Richarda Powersa “Listowieść” . Dla tych, które/którzy dopiero stoją na progu tej wielkiej i zielonej czytelniczej przygody. Dla tych, które/którzy wielbią las, czczą życie w drzewach. Dla tych, które/którzy usłyszawszy przez przypadek, poczują się zaproszone/zaproszeni do wędrówki przez “pradawne lasy myśli”.
 
“Listowieść”. Książka nazywana jedną z najważniejszych ostatnich lat, zdobywczyni Nagrody Pulitzera w 2019. Napisano o niej wiele słów, nie zawsze pełnych zachwytu, ale zgodnie przyznawano zawsze: to książka zamierzenie nieantopocentryczna, zmieniająca perspektywę patrzenia, co w dobie katastrofy klimatycznej jest konieczne.
 
Dlaczego “Leśne objawienia ? Bo tak nazywa się gra , którą tworzy jeden z bohaterów powieści. Bo powieść prze-pełna jest “objawień”, zaszytych w niej przez autora historii, faktów, treści, opowieści, które czekają – a naszym zdaniem – domagają się opowiedzenia, opisania, rozwinięcia, doczytania, przeżycia. Chcemy dopowiadać i zapraszać do doczytywania wspólnie;
 
my czyli :
 
Agnieszka Antosik – Szepcząca z Drzewami, autorka książki “Leśna terapia”, dendroterapeutka i przewodniczka leśnych kąpieli, na co dzień obecna w Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, gdzie opowiada baśnie, prowadzi warsztaty przyrodnicze dla dzieciaków i trzyma Kręgi Kobiet. Po godzinach prowadzi zajęcia ze śpiewem białym w roli głównej i lideruje zespołowi Cudawianki z Gniezna.
 
włodek naumczyk; prywatnie – amator kontemplacyjnych biegów w lesie, miłośnik chóralnego śpiewu, nienasycony czytelnik oryginalnej eseistyki i starający się utrzymać uwagę i zachwyt uczeń w szkole starobuddyjskich tekstów, społecznie- radny Rady Miejskiej w Wągrowcu, zawodowo – lideruje Zespołowi Gminnej Biblioteki Publicznej im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku.
 
Podcast jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch Bibliotek : Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieścisku i Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
Matronat/patronat roztaczają profile/strony: Szepcząca z drzewami i Szukam w lesie.
 
Podcastu będzie można słuchać na kanałach You Tube obu Bibliotek, Spotify (Biblioteka Mieścisko).
 
Tak rośnie Kultura. Jak drzewa….
 
 
Do usłyszenia “za chwilę”!
 
 
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content