muminki 5

Przepastna torebka Mamy Muminków, czyli co kryły piątkowe Wakacje w Bibliotece

To był piątek w Dolinie Muminków!
Właśnie w tym uroczym literackim miejscu spędziliśmy dzisiejsze Wakacje w Bibliotece. A skoro odwiedziliśmy Muminki, to musieliśmy poznać ich wszystkie tajemnice. Choćby odkryć, jakie skarby kryją się w torebce Mamy Muminka. I – jak w wielu torebkach – zmieściło się w niej spoooro! Dodajmy, że w rolę Muminkowej Mamy wcieliła się prowadząca – Pani Anna – i zrobiła to bardzo przekonująco. Choć i tak ją rozpoznaliśmy, mimo ciemnych okularów.

Maluszki poszły w ślady autorki Muminków – Tove Jansson (która nie tylko Muminki napisała, ale i zilustrowała) i narysowały swoje wersje tych wspaniałych trolli. Wyszło – wiadomo -wspaniale!

Dziękujemy za ten wakacyjny tydzień i zapraszamy na następny! Będą kolejne książki, kolejne zabawy i kolejne okładki do zaprojektowania! A tymczasem, miłego weekendu!

„Wakacje w Bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content