399773904_736514951842664_9165753581280098964_n

„Proszę mnie przytulić” – spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przybył do Przedszkola nr 9 „Leśne Ludki” Przemysław Wechterowicz, znany i lubiany autor książek dla dzieci.

Przemysław Wechterowicz jest autorem wielu książek m.in. „Proszę mnie przytulić”, „Być jak tygrys”, „Uśmiech dla żabki”, “Wanda szuka miłości”, “Na zawsze przyjaciele”. Jego książki są polecane do głośnego czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W trakcie spotkania gość opowiadał jak wygląda typowy dzień pisarza, przybliżył bohaterów swoich książek, zadawał zagadki i prowadził błyskotliwy dialog z dziećmi. Szczególnie zainteresowała dzieci pozycja „Proszę mnie przytulić”. Pełna humoru, a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a dzięki nietuzinkowemu poczuciu humoru pisarz zdobył sympatię wszystkich uczestników spotkania. To wydarzenie dzieci z pewnością zapamiętają na dłużej, a książki autora będą czytane z ogromną przyjemnością.

Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi za niezwykłe spotkanie, a społeczności przedszkolnej  za stworzenie fantastycznej atmosfery. Zapraszamy do wypożyczenia książek w naszej bibliotece.

 

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content