projekty grantowe2021

Projekty grantowe BPMG w 2021 roku

Te kwoty robią wrażenie, podobnie jak liczba działań, jakie za nimi stoją. Nasza Biblioteka otrzymała łącznie 338 200 zł dofinansowania z zewnątrz na działania kulturalne w 2021 roku. Z dotacji na 8 projektów udało się przeprowadzić 445 wydarzeń dla około 5700 osób. Zaproszono 30 autorek i autorów, którzy podczas spotkań opowiadali o swojej twórczości. Zrealizowano 350 warsztatów dla różnych grup wiekowych, a także osób wykluczonych z bezpośredniego dostępu do kultury. Odbyło się: 6 wernisaży wystaw, tyleż samo wykładów, 3 spektakle i 3 koncerty oraz slam poetycki. O historii Gniezna można było posłuchać w ramach dwóch spacerów i dzięki 4 wykładom online. Odbył się kolejny plenerowy czytelniczy piknik, a część wydarzeń była rejestrowana i jest dostępna w formie online na kanale YT Biblioteki i profilu FB.

Bardziej szczegółowo o projektach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Dziś tylko sumujemy wyniki i podliczamy ich finansową stronę.