308520264_1488458101636153_2803176226526620289_n

Projekt „Blisko” – moduł „Rozczytana koalicja”- idealne określenia do działań skupionych wokół grupy wolontariuszy „Książki na telefon”

To właśnie dla nich w ramach projektu przygotowano cykl warsztatów z fizjoterapeutą, na których będą omawiane kolejno tematy związane z profilaktyką obciążeń kręgosłupa oraz metodami zwalczania bólu jego poszczególnych odcinków.

Za nami pierwsze szkolenie, które odbyło się 22.09.2022, na którym omówiono przeciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Uczestnicy-bardzo blisko ze sobą związana, grupa przyjaciół ( bo takie relacje łączą już po wielu miesiącach wspólnych działań grupę wolontariuszy) dość aktywnie czerpali z wiedzy i doświadczenia fizjoterapeutki- pani Pauliny Andrzejewskiej.

Zgłębiliśmy temat nie tylko od strony teoretycznej ale także poznaliśmy szereg ćwiczeń i zaleceń jakich błędów unikać aby nie obciążać kręgosłupa.

Skąd pomysł na taki temat warsztatów dla wolontariuszy „Książkowej Braci”?

To właśnie oni z ochotą i poświęceniem wspomagają dostarczanie książek do domu osobom, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie dotrzeć do Biblioteki. Niejednokrotnie są to spore pakunki do przeniesienia. Zależy nam aby się nawzajem wspierać i rozwijać.

Wspólnie tworzymy „rozczytaną koalicję”-dostarczamy książki, lubimy je czytać,wiemy jak ważną rolę odgrywają w życiu naszych odbiorców.

Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać pracę wolontariuszy „Książkowej braci” zapraszamy na kolejne warsztaty.

Dziękujemy za pomoc i zapraszamy na następne spotkanie: 20 października 2022r o godz. 15.30 na filii nr 2 przy ul. Staszica 12A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu
Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content