386239251_717444510418721_6078182711713177267_n

Premiera filmu “Polania”

Powróćmy wspomnieniem do premiery filmu “Polania”. Wspomnienie to zresztą chyba nie najwłaściwsze słowo w odniesieniu do tego filmu o pamięci. Zawiódłby się bowiem odbiorca, który po najnowszym dziele filmowym Pawła Bartkowiaka oczekiwałby kroniki dziejów tego potężnego konglomeratu, jaki zaistniał w naszym mieście w związku z powołaniem w nim do życia fabryki obuwia.
Nie nad wspomnieniami zatem pochylił się twórca. Rozmowa licznie zebranej publiczności, która wywiązała się po projekcji filmu, najlepiej dowiodła, że krótka forma filmowa mogłaby takiemu zadaniu kronikarskiemu nie sprostać. Świetnie za to posłużyła wywołaniu refleksji o tym, co w naszym mieście się upamiętnia i celebruje, a o czym pozwala się zapominać, choć jeszcze żywe.
Wieczór pełen – mimo wszystko – wspomnień, refleksji, przede wszystkim jednak inspiracji – całokształt, za który jesteśmy Pawłowi Bartkowiakowi niezmiernie wdzięczni.
Film można obejrzeć tutaj.
9. Festiwal Dziedzictwa Kulturowego „Fyrtel” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content