Bajarka 2

“Pracownia Opowieści” z wizytą w Afryce

W zmoczone ciepłym, majowym deszczem popołudnie, wokół bibliotecznego “ogniska” zasiedli ci, którzy zapragnęli spędzić ten czas z baśniami afrykańskimi. Baśnie z Czarnego Lądu są jak on sam – surowe, uczące prawd o trudnym, pełnym wyzwań życiu, nie zawsze niosą łatwy przekaz.
Bibliotecznej Bajarce udało się jednak wybrać spośród nich te, które tchną optymizmem i wiarą w to, że dobro zwycięża. Adresatami spotkania były przecież dzieci. Ale i zdradzający silne przejawy deficytu baśniowego rodzice byli miłymi gośćmi. Co więcej, zasłuchani nie mniej niż ich dzieci, podsunęli naszej Bajarce myśl o tym, by zorganizować specjalne spotkanie z baśniami dla dorosłych.
Wszystkich spragnionych baśni, tych dużych i małych, na kolejne odsłony spotkań z baśniami świata zapraszamy już we wrześniu. W czasie wakacyjnym Bajarka udaje się na poszukiwania kolejnych baśni.

Spotkania cyklu “Pracownia Opowieści” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna realizowanych w ramach projektu “Laboratorium słowa 2022” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.