371046454_1378217179778140_5968256864344805394_n

Pracownia Opowieści Kreatywnie zaprasza do Wypożyczalni dla Dzieci

Czy pamiętacie jeszcze, że w Wypożyczalni dla Dzieci na Mieszka mieści się Pracownia Opowieści? Po wakacyjnej przerwie wznawia ona swe działania, co oznacza, że biblioteczna Bajarka zaprasza na kolejne spotkanie z baśniami. Ale że w Wypożyczalni dla Dzieci na Mieszka I działają dwie kreatywne osoby, tym razem postanowiły one zjednoczyć swe siły i stąd 25 października, o godzinie 16.00 tradycyjnie zarezerwowanej dla Środowych Inspiracji, wyjątkowo zaprasza Pracownia Opowieści Kreatywnie!
Co to oznacza? Jeżeli zajęcia się spodobają, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca wszyscy chętni będą tworzyć wspólnie książkę tunelową do poznawanych na zajęciach baśni!
Czym jest książka tunelowa? To rodzaj książki pop-up, której korzenie sięgają XIX wieku. Składa się ona ze stron – papierowych ramek, nazywanych również ekranami, które zamieszczone są na harmonijkach. Wykorzystując efekt głębi i perspektywy, opowieść prezentowana jest przy pomocy wielowymiarowej sceny.
Tę na załączonym obrazku wykonali uczestnicy warsztatów dla bibliotekarzy, na których gościła nasza Bajarka. Rozpoznajcie jaką baśń zilustrowano?
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content