5grudniaapetyt (2)

Podsumowanie roku 2019. Klub “Apetyt na książkę”.

Maj 2019 roku to moment w historii Biblioteki szczególny, z co najmniej kilku powodów. Laur ważności zdecydowanie przypada jednak nowo powołanemu wtedy klubowi “Apetyt na książkę”. Dokładnie 8 maja o godz. 17.00 przy wspólnym stole w Czytelni przy ul. Mieszka I 15 zasiedli miłośnicy literatury i sztuki kulinarnej. I od samego początku “Apetyt na książkę” okazał się po prostu sukcesem. Widocznie smakoszy literackich jest w Gnieźnie naprawdę wielu. Nie bez znaczenia tutaj okazała się osoba, która klub powołała i dba o jego działalność – Krystyna Dombrowska. Pani Krysia jest ceniona i lubiana przez czytelników Biblioteki Głównej, a pracownicy Biblioteki nigdy nie mają dość jej doskonałych wypieków. Klub idealnie łączy obie pasje pani Krysi: tę literacką oraz kucharską, a także – co nie jest do przecenienia – pozwala odsłonić wszystkie talenty towarzyskie prowadzącej.
Do tej pory Klub “Apetyt na książkę” miał okazję do wymiany doświadczeń podczas sześciu spotkań. Udało się porozmawiać m. in. o recepturach niezbędnych przy leczeniu przeziębień i spadku odporności; odpowiednio dobranej diecie i żywieniu przy dolegliwościach zdrowotnych, ziołach i ich zastosowaniu w kuchennych rewolucjach czy wreszcie świątecznych tradycjach kulinarnych. Na spotkaniach gościł zaprzyjaźniony Klub Zdrowego Odżywania, który przygotował bezpłatną analizę ciała. Zaś zaproszona dietetyczka Karolina Pawełczak nie zawahała się obalić kilkunastu mitów żywieniowych.
Klub “Apetyt na książkę” to wyśmienite miejsce na dyskusję, degustację i wymianę doświadczeń związanych z przygotowaniem potraw. Ma wspaniałą atmosferę ciepłych spotkań kobiecych, koncentrujących się na sztuce kulinarnej, doprawionych szczyptą literatury.
Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu, w czwartki o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16. W tym roku “Apetyt ” zaznaczył się na bibliotecznej mapie wydarzeń z przytupem i niezwykle pomyślnie.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content