poczytajki

Poranki z książką dla małych

Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Korzyści płynące z czytania książek są ogromne. Rozwijają myślenie i kształtują język, pobudzają wyobraźnię, są źródłem rozrywki i radości. Poszerzają wiedzę oraz przyczyniają się do wzbogacenia zainteresowań.
W lutym inicjujemy w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna poranki czytelnicze dla najmłodszych i ich opiekunów, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Wspólnie spędzimy czas na głośnym czytaniu, będziemy przeżywać z bohaterami książek emocjonujące przygody.
Zaczynamy 11 lutego we wtorek o godz. 10.00. Na czytelniczy poranek można się wybrać do jednej z bibliotecznych placówek:
Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15,
Filii nr 1 przy ul. Krucza 3,
Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a, lub
Filii nr 9 na os. Orła Białego 18.

Podczas pierwszych „Poczytajek”, dla podkreślenia znaczenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, dzieci wraz z bibliotekarzami zamienią się w dociekliwych poszukiwaczy zagubionych liter. Alfabet zebrany w całość pozwoli poznać utwory klasyków polskiej literatury dziecięcej. Mali uczestnicy spotkania będą mogli oswoić literackiego zaskrońca, poszukać zagubionych fraz wierszy oraz wziąć udział w literackim quizie.
Zapraszamy dzieci przedszkolne wraz rodzicami, dziadkami, opiekunami.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content