393079315_338700668888875_6589678314150031793_n

Pomocna dłoń… z chochlą w ręce!

Wszędzie wokół unosi się korzenny zapach pierniczków, ale nie w… Japonii. A taką małą Japonię wyczarowała dla nas restauracja makaroNOVA… za sprawą japońskiej kuchni i zupy ramen 🍜🍜🍜. To właśnie ten kultowy rozgrzewający rosół z jajkiem poznawali – od najsmaczniejszej strony – uczestnicy spotkania z naszego cyklu „Pomocna dłoń”. Tym razem była to „Pomocna dłoń… z chochlą w ręku!”. A tę dzierżył w dłoni kucharz Dawid Wrzesiński. To on wprowadził uczestników spotkania w tajniki japońskiej kuchni i jej kluczowych składników: grzybów shiitake, pasty miso, naruto, wodorostów, alg, makaronów alkalicznych i wielu innych przypraw.

Mogliśmy nie tylko obserwować kuchnię od… kuchni, ale też zobaczyć wielki 40 kg krąg dwuletniego sera Parmigiano Reggiano. To było wyjątkowo smakowite ucztowanie, tzn. spotkanieJ.

„Pomocna dłoń” to wydarzenie realizowane w ramach projektu “Laboratorium Słowa 2022” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content