Pomocna dłoń… z chochlą w ręce!

Wszędzie wokół unosi się korzenny zapach pierniczków, ale nie w… Japonii. A taką małą Japonię wyczarowała dla nas restauracja makaroNOVA… za sprawą japońskiej kuchni i zupy ramen 🍜🍜🍜. To właśnie ten kultowy rozgrzewający rosół z jajkiem poznawali – od najsmaczniejszej strony – uczestnicy spotkania z naszego cyklu „Pomocna dłoń”. Tym razem była to „Pomocna dłoń… z chochlą w ręku!”. A tę dzierżył w dłoni kucharz Dawid Wrzesiński. To on wprowadził uczestników spotkania w tajniki japońskiej kuchni i jej kluczowych składników: grzybów shiitake, pasty miso, naruto, wodorostów, alg, makaronów alkalicznych i wielu innych przypraw.

Mogliśmy nie tylko obserwować kuchnię od… kuchni, ale też zobaczyć wielki 40 kg krąg dwuletniego sera Parmigiano Reggiano. To było wyjątkowo smakowite ucztowanie, tzn. spotkanieJ.

„Pomocna dłoń” to wydarzenie realizowane w ramach projektu “Laboratorium Słowa 2022” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.