Trzykwadranse15 (2)

Podsumowanie Roku 2019. Klub “Trzy kwadranse z książką”

Podsumowując rok 2019 w Bibliotece nie zapominamy o klubach czytelniczych. Jest ich, przynajmniej licząc ubiegłoroczne poczynania, cztery. Każdy z nich odpowiada na potrzeby innej grupy czytelników, każdy jest wyjątkowy.
Dokładnie 4 listopada 2015 r. działalność zainaugurował klub czytelniczy „Trzy kwadranse z książką”. Jak nietrudno policzyć, w tym roku będzie on mógł się pochwalić pięcioletnią aktywnością.
„Trzy kwadranse” to przede wszystkim spotkanie. Przy filiżaneczce kawy czy herbaty można poświęcić się rozmowie, na przykład, o literaturze. Poza tym spędzić czas w dobrym towarzystwie i przyjemnej atmosferze. I jak nietrudno przewidzieć – są chętni na taki popołudniowy rendez vous z książką. Raz w miesiącu członkowie klubu decydują o „książkowym” temacie spotkania, potem zostaje tylko sama przyjemność dyskusji.
W tym roku czytelnicze rozmowy klub poświęcił m. in. takim pozycjom, jak: „Sosnowe dziedzictwo” Marii Ulatowskiej, „Rok koguta” Teresy Bouckov’ej czy „Podróże z owocem granatu” Sue Monk Kidd. Szczególne miejsce wśród polecanych tutaj książek mają tytuły historyczne oraz biograficzne. Nie dziwi więc zeszłoroczny dobór tematów dyskusji. Rozmawiano m. in. o: „Córce kucharki” Weroniki Wierzchowskiej, „Carycy Katarzynie i królu Stanisławie” Iwony Kienzler, „Dzieciach rewolucji przemysłowej” Katarzyny Nowak czy „Mistrzu. Absolutnie: wspomnieniach o Wojciechu Młynarskim”. Spotkań w sumie było 10 i można było na nie przybyć kierując się na ul. Mieszka I 15 lub 16. „Trzy kwadranse” działa bowiem przy Bibliotece Głównej.
Nad pracą klubu od lat czuwa Małgorzata Szymańska-Śmielecka wprowadzając domową atmosferę i energicznego ducha.
Klub „Trzy kwadranse z książką” w tym roku może unieść kciuki do góry. To był dobry rok.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content