360181216_804412241051578_2927624148702681257_n

Poczet misiów literackich, czyli “Wakacje w bibliotece”

Dziś naszą dziecięcą Wypożyczalnię tłumnie odwiedziły dzieci oraz… przytulne misie. Wprawdzie Miś Tuliś jest jeden – przynajmniej w literaturze. Ale czy nie jest tak, że każdy jeden miś lubi być przytulany? Zwłaszcza przez najmłodszych.

A już na pewno przez naszych małych czytelników, którzy złożyli dziś misiową przysięgę i obiecali nie zapominać o przytulaniu swoich misiów. Jeśli chodzi o znajomość misiów z książek to też mogli się wykazać dobrą pamięcią. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington… Wspomniana została cała plejada misiów, które uwielbiamy przytulać i… o których lubimy czytać. A do tej kolekcji czasowników trzeba też dodać – portretować. Bo właśnie misiowe portrety zapełnił białe kartki podczas dzisiejszych „Wakacji w bibliotece”. Ten misiowy poczet pokazuje jak różnorodnie można podejść do portretowanego misia. A efekt, niezależnie od wizji artysty i wybranej techniki malarskiej, za każdym razem zachwycający!

„Wakacje w Bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content