Pierwsze Czytanki (16)

Pierwsze Czytanki

Czy są uniwersalne patenty na zachęcenie dzieci do czytania? Są! A właściwie jest. Jeden, najlepszy sposób to pokazywanie dzieciom interesujących i atrakcyjnych dla nich książek. To prosta droga do tego, żeby przekonać dzieci, że czytanie jest interesujące.

W tym celu Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej od września do grudnia przeprowadziły cykl zajęć czytelniczych „Pierwsze Czytanki” realizowanych w ramach projektu „Laboratorium Słowa 2022.

Warsztaty na kanwie wybranej książki odbywały się w bibliotece, Bazie oraz w gnieźnieńskich przedszkolach. Odbyło się 20 spotkań dla ponad 1000 dzieci w wieku przedszkolnym. Każde z nich opierało się na wybranej książce z literatury dziecięcej.

Pozycje typu: ”Elementarz w podskokach” Małgorzaty Swędrowskiej, „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej, „Stella, Pikuś i skarby” Niny Lussi, „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł guzik” Justyny Bednarek, „Wiersze, że aż strach” Małgorzaty Strzałkowskiej, „Kto Ty jesteś” Joanny Olech, „Basia. Opowieści miśka Zdziśka” Zofii Staneckiej, „Pan Kuleczka Wojciecha Widłaka czy „Święty Mikołaj z Miry” Elizy Piotrowskiej pokazały dzieciom, że książka może być źródłem wiedzy i zabawy literackiej, teatralnej, plastycznej, ruchowej….

Rodzice i nauczyciele zostali zachęceni do czytania dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content